centavos اجلاس اسلام اسلامی برگزاری اجلاس شهرداران

centavos: اجلاس اسلام اسلامی برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام شهردار مشهد مشهدمقدس

گت بلاگز خراسان رضوی برگزاری اجلاس شهرداران دنیا اسلام با حضور ۵۹ شهردار از ۲۷ کشور اسلامی

شهردار مشهد از برگزاری اجلاس شهرداران دنیا اسلام با حضور ۵۹ شهردار از ۲۷ کشور اسلامی خبر داد.

برگزاری اجلاس شهرداران دنیا اسلام با حضور ۵۹ شهردار از ۲۷ کشور اسلامی

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد، سید صولت مرتضوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با عنوان برگزاری نخستین اجلاس شهرداران دنیا اسلام در مشهد با اشاره به گزینش مشهد در سال ۲۰۱۷ میلادی از سوی شرکت آیسسکو به عنوان پایتخت فرهنگی دنیا اسلام و برگزاری رخدادهای مهمی در حوزه های متفاوت شهر اظهار کرد: از آنجا که در حوزه مدیریت شهری مسئولیت این مناسبت با شهرداری مشهد مقدس است در گذشته اجلاس بین المللی جوانان آیسسکو نیز به صورت قابل قبولی در این شهر برگزار شده است و دستاوردهای مهمی نیز به دنبال داشته است.

عبارات مهم : اجلاس
‎وی افزود: ما به اهداف کلی این اجلاس که آشنایی جوانان کشورهای اسلامی با امورات کشورداری و تمرین مدیریت و در نهایت اتحاد، انسجام، همدلی و هم افزایی در بین نمایندگان کشورهای اسلامی و وحدت نگاه در خصوص نفی خشونت و تروریسم علیه ملت های دنیا و مسلمان بود رسیدیم.

مرتضوی ادامه داد: بر اساس برنامه های تدوین شده است مشهدالرضا، پایتخت فرهنگی دنیا اسلام مقرر شده، ۵ و ۶ اردیبهشت ماه جاری، اجلاس شهرداران کلانشهرهای دنیا اسلام با اهداف متنوع در مشهد برگزار شود.

وی در مورد اهداف برگزاری این اجلاس تصریح کرد: بررسی وقت ها و چالش های مدیریت شهری در شهرهای اسلامی، اشتراک تجارب شهر ها در زمینه گردشگری و گردشگری مذهبی، اقتصاد شهری، حصول درآمدهای پایدار، نقش پایتخت فرهنگی در توسعه شهرها، معماری اسلامی، دیپلماسی شهری و ایجاد پیوند دوستی بین شهرهای متفاوت اسلامی از جمله این اهداف است.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه این اجلاس در پنجم اردیبهشت ماه امسال شروع شده است و با برگزاری جلسات در روز ششم اردیبهشت، با برگزاری تور شهری جهت هیئت ها در روز هفتم آخر می یابد، عنوان کرد: شهرداران ۵۹ شهر مشمول بر ۴۰ شهر خارجی و ۱۹ شهر داخلی از ۲۷ کشور از ۳ قاره دنیا در این اجلاس شرکت می کنند.

مرتضوی گفت: افغانستان، پاکستان، تایلند، ترکیه، سوریه، عراق، عمان، قرقیزستان، لبنان، اتیوپی، مالی، اوگاندا، الجزایر، تانزانیا، سیرآلئون، غنا، مراکش، موریتانی، مالزی، نیجر، یمن، بوسنی، آلبانی، روسیه، استرالیا، سیدنی و ساحل عاج کشورهای شرکت کننده در این اجلاس هستند.

شهردار مشهد افزود: این اجلاس می تواند دستاوردهای مهمی در حوزه گردشگری داشته باشد. خوشبختانه ارتباطات مطلوبی با کشورهای اسلامی در زمینه اقتصادی و فرهنگی داریم و خواهرخواندگی مشهد با چندینه شهر دنیا به امضا رسیده است.

انتهای پیام//ف. ف

واژه های کلیدی: اجلاس | اسلام | اسلامی | برگزاری | اجلاس شهرداران | جهان اسلام | شهردار مشهد | مشهدمقدس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog