centavos اجلاس اسلام اسلامی برگزاری اجلاس شهرداران

centavos: اجلاس اسلام اسلامی برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام شهردار مشهد مشهدمقدس

گت بلاگز اقتصادی بازار به کدام سمت و سو می رود؟ ، پیش بینی اجاره مسکن در سال 96

بازار اجاره بها رفته رفته داغ تر می شود،موضوعی که هر ساله از آخرهای اردیبهشت ماه کلید می خورد و با شدت و ضعف هایی تا آخر تابستان ادامه می یابد،با چنین اوصا

بازار به کدام سمت و سو می رود؟ ، پیش بینی اجاره مسکن در سال 96

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، موضوع اجاره مسکن همواره از مواردی به شمار می رود که اخبار و تحولات آن جهت بخش قابل توجهی از اقشار جامعه اعم از مستاجر و موجر،جذاب است و با حساسیت های خاصی دنبال می شود.

عبارات مهم : اجاره
با عنایت به تقویم سال تحصیلی،عمده نقل و انتقال ها و جابجایی ها در این عرصه از آخرهای اردیبهشت ماه کلید می خورد و تا آخر تابستان، با شدت و ضعف هایی ادامه می یابد.

اگرچه تا شروع فصل جابجایی ها و تمدید احتمالی قراردادهای میان مستاجران و موجران،چند هفته ای باقیمانده ولی از هم اکنون آمد و شدها به بنگاه های معاملات ملکی شروع شده است است.

فریبرز پور مخبر، یکی از مشاورین املاکِ مستقر و فعال در غرب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به شروع شدن استعلام اجاره بها از بعضی مشاورین املاک در این خطه از استان تهران، اظهار داشت: البته عنوان مذکور، مختص غرب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرستان هایی همچون شهریار،قدس یا ملارد نمی باشد و در کل کشور با فرارسیدن اردیبهشت ماه،تب و تاب املاک اجاره ای،ظهور و بروز پیدا می کند که البته اوج گیری آن در فصول تابستان زیاد از دیگر مقاطع سال،قابل احساس می باشد.

وی افزود: یکی از شاخص های مرسوم در ارزیابی میزان زیاد کردن رهن یا اجاره بها به قیمت تورم معطوف می شود که به تبع بنابر آمار منتشره از سوی بانک مرکزی،می توان نسبت به محاسبه آن اقدام نمود.

پور مخبر عنوان کرد: البته لزوما تمامی مالکان یا مستاجران،نرخ تورم را ملاک زیاد کردن قرار نمی دهند،زیرا میزان اجاره بها یا رهن ،موضوعی توافقی میان موجر و مستاجر می باشد.

این مشاور املاک فعال در غرب استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: آینده نگری می شود میزان زیاد کردن اجاره بها در تابستان سالجاری بین 10 تا 15 درصد رقم بخورد و در مواردی خاص،شاید این رقم تا 20 درصد نیز ارتقاء یابد که البته زیاد کردن 20 درصدی اجاره بها،جزء استثنائات خواهد بود که به فراخور موقعیت ملک و امکانات موجود در آن و البته قیمت اجاره بهای تنظیم و تعیین شده است در سال گذشته متغیر می باشد.

وی افزود: در اکثریت قریب به اتفاِق شهرستان های استان تهران،این روال و قاعده نانوشته جاری و ساری است و بعید به نظر می رسد شاهد زیاد کردن چندان قابل توجهی در این عرصه باشیم.

نرخ اجاره بهای املاک اجاره ای در پایتخت چقدر است؟

سید حسین احمدی،یکی از فعالان حوزه املاک در پایتخت،در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،،در تشریح اوضاع اجاره بها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت:حداکثر زیاد کردن اجاره بها در شهر تهران15 درصد آینده نگری می شود که البته این میزان در بعضی نقاط با شدت کمتری و حدود 10 درصد رشد خواهد داشت.

وی افزود: در یک بررسی کلی به این واقعیت پی می بریم که شرایط مذکور در شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران متفاوت از دیگر مناطق و محدوده ها است و عمده اجاره ها در این محدوده،بر پایه توافق انجام می پذیرد و چندان به عرف پذیرفته شده است در بخش رهن و اجاره بها توجه نمی شود.

احمدی گفت: در بعضی مناطق پایتخت همچون تهرانپارس،پونک،مهرآباد،تهرانسر،امیرآباد،جنت آباد و… مالکان اصرار دارند تا قیمت اجاره بها را تا 20 درصد نیز زیاد کردن دهند،اما واقعیت کنونی بازار نشان می دهد این میزان از افزایش،کشش ندارد و به تعبیری با واقعیت های بازار و اقتصاد کشور همخوان نمی باشد.

این کارشناس معاملات ملکی و حوزه اجاره مسکن در پاسخ به سئوال خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در خصوص میزان زیاد کردن اجاره بها در مناطق شمالی تهران،عنوان کرد: بر اساس تجارب گذشته و شواهد و قرائن موجود، اینطور به نظر می رسد که میزان زیاد کردن اجاره بها در این محدوده از 25 درصد تا 45 درصد متغیر باشد و قطعا موقعیت ملک،لوکس بودن آن و توانایی متقاضی در پرداخت اجاره بها نقش بسزایی در تعیین آن ایفاء می کند لیکن اساسا این خطه از استان تهران،در قالبِ چارچوبِ مشخصی قیمت گذاری نمی شود.

بازار اجاره بهای مسکن در سال 96شاهد عوض کردن چندانی نخواهد بود

چندی پیش حسام عقبائی،رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در گفت و گویی با رسانه ها ضمن آینده نگری ثبات در بازار املاک اجاره،در سالجاری گفت: قیمت اجاره بها تابعی از قیمت مسکن،سود بانکی و میزان قیمت تورم خواهد بود که با عنایت به عدم وجود و حصول عوض کردن جدی در این عرصه(در مقایسه با سال گذشته)تغییر چندانی در قیمت اجاره مسکن آینده نگری نمی شود.

اصغر روستایی،کارشناس حوزه مسکن نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به ضعیف بودن ظهور و بروز عوض کردن جدی در قیمت اجاره بها گفت:با عنایت به شرایط موجود، بسیار بعید است در نیمه نخست ساجاری شاهد عوض کردن چندانی در قیمت اجاره بها باشیم.

وی افزود: با عنایت به پیک تنظیم قراردادها در نیمه نخست،به تبع ملاک مهم زیاد کردن میزان اجاره بها در همین مقطع زمانی است ولی با همه این اوصاف،پیش بینی نیمه دوم سال 96 چندان منطقی نمی باشد،زیرا شاهد انتخاباتی هستیم که به تبع نتیجه آن در اوضاع حاکم بر بازار مسکن بی تاثیر نخواهد بود.

روستایی عنوان کرد: با عنایت به نقش مسکن در اقتصاد کشور، به نظر می رسد هر6 کاندیدای ریاست جمهوری وعده رونق در بازار اشاره شده است را مطرح می کنند لیکن اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و صاحب نظران معتقدند،بدون حصول عوض کردن جدی در عرصه مسکن و زدودن رکود و تزریق رونق در این بخش حساس،امکان ایجاد تحولی جدی در اقتصاد کشور،ضعیف خواهد بود.

کارشناس بازار مسکن در خاتمه یادآور شد: با چنین اوصافی،ایجاد تغییراتی در بازار مسکن از نیمه دوم سالجاری دور از ذهن نخواهد بود که به تبع آن،در آن وقت بصورت دقیق تری قادر خواهیم بود نسبت به تحولات بازار اشاره شده،گمانه زنی و آینده نگری احتمالی خویش را مطرح نماییم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | بازار | استان تهران | قیمت اجاره مسکن | اخبار اقتصادی | آغاز فصل جابجایی | نرخ تورم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog